Spoštovani uporabnik Microsoft Internet Explorerja!

Spletni brskalnik, ki ga uporabljate, ne omogoča polne funkcionalnosti spletnih portalov OZS. V izogib težavam pri delu s portalom vam predlagamo, da uporabite sodobne spletne brskalnike kot so Google Chrome, Mozilla Firefox ali Microsoft Edge.

Hvala lepa za razumevanje.
642bc673216d478872ea635e-o

Poskusi prevare z lažnim elektronskim sporočilom

03. APRIL 2023  |   Jasmina Malnar Molek

Nekateri zavezanci ponovno prejemajo prevarantska elektronska sporočila. Finančna uprava zavezance na takšen način ne obvešča.

Nekateri zavezanci ponovno prejemajo prevarantska elektronska sporočila. Finančna uprava zavezance na takšen način ne obvešča.

Prosimo, bodite previdni! Ne nasedajte in nikamor ne sporočajte ali vpisujte svojih podatkov.

Finančna uprava od zavezancev nikoli ne zahteva, da vnašajo svoje osebne podatke ali podatke o transakcijskih računih v spletne povezave ali SMS-sporočila. To je vsekakor znak, da gre za prevaro.

Primer poskusa prevare

Objavljeno je prevarantsko sporočilo, da je Davčna uprava izračunala davčni obračun in da ste upravičeni do vračila davka. V tem primeru morate klikniti na povezavo in vnesti svoje podatke.

Vir: FURS

 

 


Povezani smo z evropskimi cvetličarskimi asociacijami